Oto Kurtarma Hizmeti Nasıl Alınır ?

Ana Sayfa

bgg

Oto Kurtarma Hizmeti Nasıl Alınır?
Oto kurtarma, özellikle uzun yolda olan araçların bir süre sonra arızalanmalar meydana geldiği zaman yolda kalma durumunda kişilere verilen hizmettir. Sadece uzun yolda da değil kalabalık şehirlerde ve trafikli bölgelerde de sıklıkla araçların arızalandığı görülür. Şehir içinde de oto kurtarma hizmeti sayesinde aracın bulunduğu yere gidilerek kişisel olarak insanlara yardım edilir.
Oto Kurtarma Hizmet Süreci
Oto kurtarma çağırma süreci başladığı zaman oto kurtarma firmasının hizmeti de başlar. Yani aracın kaldığı bölgeye en kısa sürede gelerek araca gerekli müdahale yapılır. 7/ 24 oto kurtarma hizmeti sunulduğu için kaza yapan ya da yolda kalan her araç için günün her saatinde bu hizmet verilir. İhtiyaç halinde ve oto kurtarma çekicisiyle iletişim kurabilmek için oto çekici numarası da verilir. Böylece aracın tam konumu çekiciye detaylı da anlatılabilir aynı zaman olası geç kalma gibi durumlarda birbirleriyle iletişim halinde olurlar.
Oto Kurtarma Hizmeti Teminatı
Oto kurtarıcı aracıyla ilgili sorun yaşayan kişiler için en kısa sürede aracın olduğu yere varır. Kişiler oto kurtarma ekibini aradığı andan itibaren bu hizmet başlar. Aracın olduğu yere varıldığı zaman araç için gerekli olan tüm işlemler en hızlı ve en iyi şekilde gerçekleştirilir. Sigorta kapsamında oto kurtarma içerisinde verilen hizmetler şu şekildedir;
Aracın bozulması ya da kaza yapması durumunda o bölgeye çekici hizmeti sunulur ve araç bulunduğu yerden çekilir.
Aracın yakıtının bitmesi sonucunda yolda kalması durumunda yakıt temini edilir.
Aracın lastiği patladığı için yolda kaldıysa en hızlı şekilde lastik değişim hizmeti verilir.
Aracın anahtarı bozulduysa, kaybolduysa ya da unutulduysa araç için çilingir hizmeti devreye sokulur.